Monitoring kanalizacji

Monitoring kanalizacji, czyli inaczej zwana introspekcja to usługa polegająca na monitorowaniu stanu kanalizacji. Kamera, która umieszczona jest na końcu węża pozwala zlokalizować uszkodzenie powstałe w rurze, a także miejsce zatoru, który jest powodem niedrożności kanalizacji. Monitoring to również bardzo dobra metoda, która pozwala obejrzeć i ocenić stan całościowy systemu kanalizacyjnego. Uszkodzenie, a także miejsca powstałej usterki są dokładnie monitorowane i zapisywane na nośniku danych, co z kolei pozwala na precyzyjne określenie stanu awarii i możliwość dobrania odpowiedniej metody udrożniania kanalizacji.

Gdzie wykorzystywany jest monitoring?

Inspekcja kanalizacji przede wszystkim wykorzystywana jest podczas szukania nieznanych miejsc zatorów, powstających zawilgoceniach na ścianach lub sufitach, co spowodowane jest rozszczelnieniem się systemu kanalizacji lub jego niedrożnością. Wysokiej jakości kamery wyposażone w oświetlenie LED i specjalistyczny sprzęt pozwalają na świadczenie usług na najwyższym poziomie. Nasi operatorzy kamer i sprzętu wykorzystywanego podczas monitorowania stanu kanalizacji posiadają niezbędne uprawnienia, a także wieloletnie doświadczenie, które przekłada się na sprawną i bezawaryjną pracę. Zaufaj naszej firmie i zlokalizuj usterkę przy użyciu najwyższej jakości sprzętu.

Do czego wykorzystywany jest monitoring?

  • Sprawdzania i oceniania stanu systemu kanalizacji
  • Ustalania trasy kanalizacji
  • Lokalizowania powstałej awarii
  • Określanie pomiarów spadków
  • Lokalizowania nieszczelności rur

Monitoring kanalizacji jest jedną z najbardziej skutecznych i najbardziej precyzyjnych metod, które pozwalają na właściwą ocenę stanu technicznego systemu kanalizacyjnego. Nawet najbardziej trudno dostępne miejsca nie są problemem podczas monitorowania. Doskonała szczelność kamer pozwala na dostosowanie się do trudnych warunków i miejsc pracy.