Udrażnianie rur

Zatkane bądź zanieczyszczone rury są bardzo często uciążliwym problemem, który dotyka zarówno gospodarstwa domowe jak i duże przedsiębiorstwa. Wówczas z pomocą przychodzi udrażnianie rur, które pozwala na usprawnianie całego procesu przepływu w rurach. Eksploatacja systemu kanalizacji oraz systemów sanitarnych wiąże się z występowaniem awarii i niedrożności. Jest to wynik osadzania się nieczystości, które z kolei przyczyniają się do zmniejszania przekroju rury i tym samym przepływu, a z czasem powstawania tzw. zatorów. Powstające zatory są uciążliwym problemem dla mieszkańców, administratorów budynków czy ich zarządców.

Co robić w przypadku niedrożnych rur?

W przypadku niedrożności rur lub powstałych zatorów najlepiej skorzystać z usług doświadczonego pogotowia kanalizacyjnego. Dlaczego? Nasz profesjonalny sprzęt i doświadczeni pracownicy są w stanie poradzić sobie z nawet najbardziej poważną i uciążliwą awarią. Do udrożniania rur i czyszczenia kanalizacji wykorzystujemy tylko profesjonalny sprzęt, który jest bezpieczny zarówno dla całego systemu kanalizacyjnego jak i przyległego budynku. Domowe sposoby udrożniania rur zazwyczaj nie przynoszą oczekiwanych efektów, a w przypadku stosowania nieodpowiednich środków może dojść również do pogorszenia się stanu drożności rur. Nie ryzykuj- zaufaj naszemu doświadczeniu i usuń niedrożność rur z naszym pogotowiem kanalizacyjnym.

Metody udrażniania rur

  • Udrażnianie rur metodą mechaniczną polega na wykorzystaniu sprzętu mechanicznego czyli tzw. pompy tłocząco-ssącej , która umożliwia przepychanie rur. Metoda mechaniczna jest stosowana zarówno w udrażnianiu instalacji zewnętrznych jak i wewnętrznych.
  • Udrażnianie rur przy pomocy spirali. To bardzo popularna metoda wykorzystywana do udrażniania i przepychania rur. Polega ona na wprowadzeniu do zatkanej rury spirali, która specjalną końcówką przymocowaną na końcu spirali udrażniania rury i usuwa powstałe zatory. Po usunięciu zatorów następuje dokładne wyczyszczenie niedrożnej rury.
  • Metoda ciśnieniowa jest jedną z najlepszych i najbardziej efektywnych metod udrażniania systemów kanalizacyjnych. Metoda ta stosowana jest na zewnątrz budynków, gdyż wykorzystywana jest do udrażniania zewnętrznych kanalizacji przy dostępie do szamba bądź studzienek. Metoda ta jest niezwykle efektywna i pozwala w sprawny sposób usunąć powstałą awarię.